Menu

Zero waste (beatliekis) gyvenimo būdas ir kelios alternatyvos vienkartinėms priemonėms Kaune

2018-04-16 - ZeroWaste

Paskutiniu metu užsienyje sparčiai populiarėjantis judėjimas pagaliau pradeda pasiekti ir Lietuvą!

Šis judėjimas skirtas žmonėms, kurie nori palikti šiek tiek švaresnį pasaulį savo vaikams, anūkams ar galų gale kaimynų anūkų šuniui! Judėjimas remiasi paprastu dalyku – stengiamasi sunaudoti kuo mažiau atliekų. Teigiama, kad beveik visas atliekas galima panaudoti dar kartą pagal paskirtį arba jas pernaudoti kam nors kitam taip siekiant sumažinti išmetamus išteklius, kurie nyksta. Judėjimo pradininkė Bèa Johnson gyvendama su 2 vaikais ir vyru sukaupia tik vieną stiklainį atliekų per metus. O kiek sukaupi tu?

Beatliekis gyvenimo būdas turi keletą paprastų žingsnių, kuriuos labai išsamiai aprašė EKOmusės.

  1. ATSISAKYK to, ko nereikia;
  2. SUMAŽINK tai, ko reikia;
  3. PANAUDOK DAR KARTĄ;
  4. RŪŠIUOK;
  5. KOMPOSTUOK.

Prie šio penketuko dar pridėčiau,  kad norint pokyčių pas gamintojus reikia jų prašyti, todėl reiktų būti aktyviu bendruomenės nariu, kuris inicijuoja pokyčiua. Nerašysiu dažniausiai pasitaikančių patarimų susijusių su zero waste, tačiau pasidalinsiu keliais savo atradimais susijusiais su zero waste:

Jeigu norite sužinoti daugiau apie zero waste ar/ir susitikti su judėjimo pradininke Bèa Johnson puiki galimybė bus birželio 19 d. Kaune nemokamame seminare „Pirmiausia turime išmokti pasakyti NE„.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *